Uncategorised

Jūsu meklētā lapa vai nu ir pārvietota , vai arī tās vairs nav .

Lai atrastu vajadzīgo informāciju, dodieties uz sākumlapu.

 

 

Kļūda 404

Sēņu audzēšana.

Visā pasaulē, sēņu audzēšanai piešķir lielu nozīmi. Tas ir saistīts ar augstu ražošanas efektivitāti, kā arī ar sēņu uztura un ārstnieciskām īpašībām. Šodien, pasaules līderis sēņu audzēšanā un sēņu eksportā ir Ķīna. Labi attīstīta sēņu audzēšana Eiropā, Krievijā un NVS valstīs. Kultivēto sēņu patēriņš pasaulē ir diezgan augsts. 1998 gadā sēņu patēriņš Krievijā bija 260 grami uz vienu iedzīvotāju, Ungārijā šis rādītājs bija 1,8 kg, un Polijā - 1,5 kg. Un katru gadu sēņu patēriņš pieaug.

Tātad, kāpēc sēņu audzēšana ir visrentablākais lauksaimnieciskās ražošanas veids?
Aprēķināsim! Par gadu, vienā kvadrātmetrā var izaudzēt:
Kartupeļus - 4-8 kg
Gurķus - 4-6 kg
Tomātus - 10-12 kg
kāpostus - 5-6 kg
un austersēnes (telpās) - 80-100 kg.
Pie tam 1 kg svaigu sēņu maksā vairāk nekā maksā kartupeļi, gurķi, tomāti vai kāposti. Un pats svarīgākais - sākt audzēt sēnes gada garumā var gandrīz jebkurš cilvēks.

Pamatprasības austersēņu audzēšanai ir aprakstīti lapā "austersēņu audzēšana". Austersēņu audzēšanai, pirmkārt, jānodrošina piemērotas telpas un materiāls audzēšanai.

Kur pirkt austersēņu micēliju?

Mēs nenodarbojamies ar austersēņu audzēšanu, vai austersēņu micēlija izplatīšanu pa pastu, mēs varam tikai palīdzet atrast, kas nodarbojas ar austersēņu audzēšanu.

Latvijas austeru ražotāji pirms dažiem gadiem apvienojas "Latvijas sēņu ražotāju un pārstrādātāju asociācijā". Adresi un kontaktinformāciju ar Lursoft palīdzību var atrast Latvijas uzņēmumu datu bāzē:
"Latvijas sēņu ražotāju un pārstrādātāju asociācija"

Pēc sēnem ar grozu ...uz veikalu!

    Var droši teikt, ka sēnes ir viens no visvairāk pieprasītiem ēdēniem daudziem iedzīvotājiem Latvijā. Vismaz ar vienu ēdienu no sālītam, kaltētām, vai ceptām ar sīpoliem un skābo krējumu, sēnēm tradicionāli tiek rotāts ziemassvētku galds kopā ar šprotēm, sarkaniem ikriem, šampanieti un mandarīniem.

    Pat ja jūs esat īstais sēņu mednieks, pasargāts no ērču encifalīta un esat bruņoti ar nopietnām zināšanām par dažādu bīstamo sēņu veidiem un iespējamo ietekmi uz sēņu kvalitāti no sliktiem vides apstakļiem, tas nenozīmē, ka jūsu ziemassvētku galds, nemaz nerunājot par ikdienas, būs rotāts ar gaidītām sēnēm. Ne katru gadu, sēnes mežā pietiek visiem sēņu medniekiem. Bez tā, cienītāju kuri ēd sēnes, vienmēr vairāk nekā tos, kas viņas vāc. Vai vienkarši nevar atrast laiku, lai izkļūt no pilsētas. Pirkt no letes tirgū? Var. Ja niknās cenas un domas par vietu un laiku, kad ir vākta raža nesabojās Jums apetīti.

    Šo un daudzu citu iemeslu dēļ, pieaug pieprasījums pēc mākslīgi kultivētām sēnēm, kuras Jūs vienmēr varat nopirkt veikalā.

 

 

    Информация о Прибалтике. Гостиницы. Рекомендации, описание и фотоальбомы туристических поездок.   Top.LV